ТАПБ щитовидної залози

Можна без перебільшення сказати, що хвороби щитовидної залози – це та проблема, що зустрічається в багатьох людей. Якщо дотримуватися статистики, то до захворювань даного органу схильні жінки і ті пацієнти, які мають генетичну схильність. Для того, щоб зрозуміти, що саме спричинило захворювання, необхідно пройти певні дослідження, такі як: УЗД, гормональне дослідження та багато інших.

Але, найбільш точним аналізом є таке дослідження, як біопсія щитовидної залози, яка передбачає взяття біологічного матеріалу для того, щоб мати можливість його вивчити, і поставити точний діагноз пацієнту.

Коли є потреба в біопсії?

Біопсія щитовидної залози називається тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія, яку скорочено називають ТАПБ. Вона необхідна тоді, коли у пацієнта проявляються вузли, що мають розмір від 1 см. Це дослідження необхідно проводити під час УЗД. Рекомендаціями до такого аналізу можуть послужити такі причини як:

  • Близькі родичі, які страждали від онкологічних захворювань цього органу;
  • Опромінення радіацією;
  • підозра на розвиток злоякісного процесу;

ТАПБ потрібно для того, щоб мати можливість визначити який характер носять вузли, оскільки вони можуть бути як злоякісними, так і доброякісними. Саме цей метод дослідження дозволяє поставити точний діагноз і підібрати відповідне лікування. Це з тим, що доброякісні освіти можна лікувати препаратами, а злоякісні необхідно лише видаляти.

Проведення процедури

  • Спочатку пацієнта готують, обробляючи місце для введення голки спеціальним антисептичним розчином і знеболюючим засобом, а також проводять психологічну бесіду, щоб пацієнт легше переніс процедуру;
  • Після цього вводиться голка у вузол, під контролем апарату УЗД та береться матеріал для дослідження;
  • На завершення процедури шприц передається до лабораторії, а пацієнт починає відходити від знеболювання;

Немає необхідності в тому, щоб проводити якусь підготовку, тому що не їжа не доби не можуть вплинути на результати дослідження, яке займає мінімальну кількість часу. Після завершення процедури пацієнт може повертатися до повсякденного життя.