Сімейний лікар

Досить поширеною практикою сьогодні стало звернення до лікарів сімейної медицини, яких називають лікарями загальної практики. Що це за лікарі, що вони лікують і як?

Компетенція сімейного лікаря

Сімейний лікар – це фахівець, який пройшов багатопрофільну підготовку та вміє своєчасно надати необхідну первинну медичну допомогу у будь-якій ситуації кожному члену певної родини незалежно від їх вікових чи статевих особливостей.

 • Зазвичай на посаду лікаря сімейної медицини приймають висококваліфікованих терапевтів, педіатрів, які пройшли спеціальну підготовку з сімейної медицини, та отримали відповідний сертифікат.
 • Фактично такі лікарі займаються спостереженням та лікуванням усіх членів сім’ї, вони консультують пацієнтів щодо всіх питань, що стосуються їхнього самопочуття та здоров’я в цілому.
 • Лікар видає напрямки до інших вузькопрофільних фахівців, здатних допомогти у виявленні та терапії певних патологій.
 • Також лікар загальної практики регулярно здійснює профілактичні огляди довірених йому пацієнтів, необхідні попередження загострень хронічних недуг і своєчасного виявлення можливих захворювань.
 • Також багатопрофільний лікар допоможе визначити правильний раціон, що може розробити оптимальний режим дня для кожного окремого члена сім’ї.

Інакше кажучи, спеціаліст сімейної практики допоможе вирішити будь-які питання щодо здоров’я всіх домочадців.

Сфера діяльності

До посадових обов’язків лікаря сімейної практики належать:

 1. Спостереження за пацієнтами, у разі необхідності надання відповідної допомоги із застосуванням новітніх діагностичних, терапевтичних і профілактичних методик. Іноді до компетенції лікаря сімейної медицини потрапляє і добір реабілітаційно-відновної програми для пацієнта.
 2. Здійснення терапевтичних заходів при стаціонарному чи амбулаторному лікуванні, а також вдома. Регулярні огляди вагітних пацієнток, новонароджених та маленьких діток.
 3. Профілактичні заходи та консультації для запобігання епідемічних захворювань та для зміцнення імунітету.
 4. Лікар загальної практики отримує достовірну інформацію щодо діагнозу. Оцінивши стан хворого може скоригувати чи змінити схему лікування, чи призначити додаткові діагностичні процедури.
 5. Також лікарі загальної практики можуть виявляти діагноз, підтверджувати його, з використанням даних, отриманих під час обстеження, клініко-лабораторних даних та сімейного анамнезу.
 6. За потреби такий лікар може підготувати документи для МСЕ, бере участь в експертизах щодо визначення тимчасової непрацездатності та ін.
 7. Консультація з будь-яких уражень та патологій на кшталт респіраторних патологій, ожиріння, атеросклерозу, метаболічного синдрому або онкопатологій, захворювань опорно-рухового апарату та безліч інших станів.

Прийоми сімейного лікаря можуть проходити за умов денного стаціонару чи вдома, залежить від мети прийому. Якщо необхідно провести апаратні діагностичні заходи, необхідно приїхати в клініку. Якщо ж потрібно проконсультувати щодо застуди чи кольк у дитини, то фахівець може виїхати додому.

Переваги звернення до сімейного лікаря

Подібна медична практика має масу переваг і вигідніша пацієнтам і лікарям, ніж традиційні звернення до медустанов. Такі фахівці окрім базової терапії мають знання вузького профілю на кшталт кардіології, інфекції, гастроентерології та ін. діагноз.

Крім того, такий фахівець стає членом довіреної йому сім’ї, він знає особливості здоров’я кожного з домочадців, деяких взагалі веде з самого народження, досконало знає анамнестичні особливості. Подібні знання дозволяють скоротити обстеження до мінімуму, виявити розвиток патології та розпочати її усунення ще на початкових етапах. Все це говорить лише на користь такої послуги.

Куди звернутися

Найкращі сімейні лікарі Києва приймають у нашій клініці Family Clinic, куди ви можете звернутись у будь-який зручний для вас час. Сучасне обладнання дозволяє швидко та детально діагностувати проблему. У нас задіяні виключно висококваліфіковані фахівці з багаторічним стажем лікарської практики, які впораються з будь-якою проблемою та завжди прийдуть на допомогу вашому здоров’ю.